Mallorca osvojila veliki bod protiv Barcelone i dodatno zakomplikovala stanje na vrhu tabele La Lige

Nogometaši Mallorce remizirali su u okviru 7. kola španske La Lige protiv Barcelone rezultatom 2:2 na stadionu u Palma de Mallorci.

Domaći tim je stigao u vodstvo već u osmoj minuti kada asistenciju Sancheza u pogodak pretvara uvijek neugodni Muriqi koji je još jednom bio na pravom mjestu.

Izjednačenje Barceloni u samom finišu prvog dijela donosi Raphinha izuzetno lijepim golom, ali je Mallorca ipak na odmor otišla sa vodstvom.

Muriqi je u ovom slučaju bio u ulozi asistenta, a pogodak je postigao Prats u dubokoj nadoknadi prvog poluvremena.

Konačan rezultat je postavio Lopez u 75. minuti susreta, dok je istovremeno Raphinha krunisao sjajnu utakmicu asistencijom.

Barcelona je nakon ovog remija ostala lider La Lige, ali će Girona u slučaju pobjede nad Villarrealom zauzeti njenu poziciju.

Momčad Xavija Hernandeza ima 17 bodova i utakmicu više od Girone koja ima 16 bodova.

Mallorca je ponovo uspjela izaći iz opasne zone i trenutno je 15. sa šest bodova, a remi protiv ‘Blaugrane’ im je bio treći remi ove sezone.