MALO JE NEDOSTAJALO ZA VELIKI PREOKRET: Zrinjski ispao iz Lige prvaka, natjecanje nastavlja u Europskoj ligi

Zrinjski je remizirao na gostovanju protiv Slovana rezultatom 2:2 u uzvratnom dvoboju 2. pretkola Lige prvaka i nakon poraza u Mostaru rezultatom 1:0 ispao iz najelitnijeg klupskog natjecanja.

Aktualni prvak BiH natjecanje će tako nastaviti u 3. pretkolu Europske lige gdje će izvjesno igrati protiv islandskog Breidablika koji je u prvom dvoboju 2. pretkola Lige prvaka poražen kod kuće protiv danskog Kopenhagena rezultatom 2:0.

Možebitni prolaz značio bi i siguran plasman u Konferencijsku ligu, a čak i u slučaju eliminacije, Zrinjski bi igrao play-off za ulazak u grupnu fazu Konferencijske lige.

Što se tiče samog susreta, Slovan je poveo već u petoj minuti pogotkom Čavrića. Do kraja prvog poluvremena nije bilo pravih šansi, pa su Slovaci otišli na predah s minimalnim vodstvom.

U nastavku, u 57. minuti Čavrić se našao u velikoj prilici, ali golman Zrinjskog Marić je sjajno reagirao. No, spasa nije bilo u 67. minuti kada je Zuberu zabio drugi gol za Slovan.

Napokon, u 75. minuti Zrinjski je stigao do utješnog pogotka. Nakon ubačaja Kiša iz kornera majstorski se snašao Barišić i smanjio na 2:1.

Do kraja je Zrinjski u 93. minuti stigao do izjednačenja preko Ivančića, ali nažalost bilo je prekasno za veliki preokret.