Man City ipak prejak za West Ham, Leicester bolji od Watforda, Brentford ‘nokautirao’ Everton

U terminu od 15 sati umjesto četiri, odigrana su tri susreta 13. kola engleskog Premiershipa.

Manchester City je na Etihadu dočekao West Ham United i ostvario važnu pobjedu koja ga ostavlja u borbi sa Chelseajem za vrh Premiershipa. Konačni rezultat glasio je 2:1.

Mahrez je zatresao mrežu u 17. minuti, ali njegov je pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije. Ipak, u 33. gostima nije bilo pomoći, a strijelac je bio Gündogan.

U 90. minuti susreta Fernandinho je povećao prednost ‘Građana‘ na 2:0. Samo minutu nakon toga Cityju je poništen još jedan pogodak, a ovaj put u zaleđu je uhvaćen Bernardo Silva.

U petoj minuti sudačke nadoknade borbeni gosti dolaze do počasnog pogotka, a strijelac je bio Lanzini.

Na King Power stadionu u Leicesteru vidjeli smo najviše pogodaka, a domaćin je na kraju slavio protiv Watforda sa 4:2.

Maddison je u 16. minuti doveo ‘Lisice‘ u vodstvo, da bi King iz kaznenog udarca poravnao izjednačio 15-ak minuta kasnije. Maddison nakon toga asistira za dva pogotka Vardyju i na odmor se odlazi sa 3:1.

U 61. minuti Dennis smanjuje na 3:2, ali samo sedam minuta kasnije Lookman vraća dva pogotka prednosti za Leicester i rješava pitanje pobjednika.

Brentford je pred svojima navijačima pobijedio Everton. U 24. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaće koji u pogodak pretvara Toney. To je bilo dovoljno da upiše vrijedna tri boda protiv ‘Karamela‘.

Podsjetimo, susret Burnleya i Tottenhama koji je trebao biti odigrana u ovom terminu, odgođena je zbog loših vremenskih uvjeta.