Manchester City bez mnogo problema pobijedio Burnley, Tottenham preokreonuo Brentford i upisao jako bitne bodove

Ove noći na programu su tri utakmice 22. kola engleskog Premiershipa, dok su dvije već završene i to pobjedama Manchester Cityja i Tottenhama.

City je ugostio ekipu Burnleya i kao apsolutni favorit slavio rezultatom 3:1. ‘Građani’ su se tako sa 46 osvojenih bodova izjednačili sa Arsenalom i prišli na dva boda Liverpoolu, ali imaju utakmicu manje od ‘Redsa’ i čak dvije manje od ‘Topnika’.

Julian Alvarez je definitivno obilježio prvo poluvrijeme. Sjajni Argentinac je prvi pogodak postigao u 16. minutu, da bi u 22. povisio na 2:0, poslije odlične asistencije De Bruynea.

Na samom startu drugog dijela igre Rodri je lijepo pogodio mrežu protivnika na asistenciju Fodena, a utješni pogodak za goste djelo je Al Dakhaila u 93. minutu. Vrijedi spomenuti i povratak Erlinga Haalanda nakon povrede, te je on u igru ušao u 71. minutu.

Tottenham je odigrao uzbudljiv meč sa Brentfordom, kojeg je na kraju pobijedio rezultatom 3:2 i poslije preokreta. Gubili su ‘Spursi’ na poluvremenu 0:1 pogotkom Maupaya u 15. minutu.

No, za svega osam minuta u drugom dijelu igre su preko Udogiea, Johnsona i Richarlisona došli do preokreta od 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Ivan Toney i više od toga ‘Pčele’ nisu mogle.

Tottenham se sada nalazi na četvrtoj poziciji Premiershipa sa 43 boda i ovo mu je bila jako bitna pobjeda. S druge strane, Brentford ostaje 15. sa 22 boda na svom kontu i na četiri je boda od opasne zone.