Manchester City deklasirao Newcastle, minimalne pobjede Burnleya i Sheffielda

Nogometaši Manchester Cityja su u 34. kolu Premier lige deklasirali momčad Newcastlea s visokih 5:0.

Građani‘ su briljirali od početka do kraja, a pitanje pobjednika su riješili u prvih 20 minuta. Već u 10. minuti Gabriel Jesus poentira za 1:0, a u 21. minuti Mahrez pogađa za 2:0.

Kiša golova se nastavila u drugom dijelu autogolom Fernandeza u 58. minuti, a sedam minuta kasnije David Silva je prekrasnim udarcem iz slobodnjaka pogodio za 4:0. Konačnih 5:0 postavio je Sterling u sudačkoj nadoknadi.

Sheffield United iskoristio je Arsenalov remi i trijumfom protiv Wolvesa skočio na sedmo mjesto koje vodi u Europsku ligu. Sheffield je slavio s minimalnih 1:0 pogotkom Egana u trećoj minuti sudačke nadoknade, a Wolvesi su se ovim porazom dodatno udaljili od Lige prvaka.

Razigrani Burnley upisao je treću pobjedu u posljednja četiri susreta. ‘Claretsi‘ su pobijedili West Ham pogotkom Rodrigueza u 38. minuti i velikim nizom praktički osigurali ostanak u Premieri ligi.

S druge strane, West Ham u posljednja četiri kola ulazi s četiri boda više od opasne zone i susretom više od Aston Ville i Bournemoutha.