Manchester City demonstrirao klasu i rutinski nadigrao Chelsea u Londonu

Nogometaši Manchester Cityja su razbili Chelsea u gostima rezultatom 3:1 u 17. kolu engleskog Premiershipa.

Phil Foden je asistirao Ilkayu Gündoganu koji ulazi u kazneni prostor i pogađa za 1:0 u 17. minuti. Nakon tog pogotka sve je krenulo nizbrdo po Chelsea, a City se razigrao, te je u narednih 16 minuta zabio još dva gola.

Najprije je De Bruyneu 21. minuti sjajno uposlio Fodena koji je bio sam u kaznenom prostoru među sedam igrača Chelseaja, no uspio im je pobjeći i naći se na pravom mjestu i pogoditi iz prve u bliži ugao za 2:0.

U 34. minuti bilo je već 3:0. Raheem Sterling je pogodio stativu, a odbijenu loptu je De Bruyne poslao u mrežu za nedostižno vodstvo Građana.

Chelsea je do počasnog pogotka stigao u sudjskoj nadoknadi drugog poluvremena kada je pogodio Callum Hudson-Odoi.

City se pobjedom dodatno približio vrhu tabele Premiershipa. Sad je na petoj poziciji sa 29 bodova, dok je Chelsea 8. sa 26.