Manchester City dominantno do polufinala najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su ekipu Southamptona na gostujućem terenu rezultatom 1:4 i plasirali se u polufinale FA kupa.

Građani‘ su poveli već u 12. minuti, Gabriel Jesus je asistirao Raheemu Sterlingu, a ovaj matirao golmana domaćih Forstera.

U nadoknadi prvog dijela, domaći su došli do poravnanja, loptu je u svoju mrežu poslao stoper Cityja Aymeric Laporte.

Igrači Pepa Guardiole su odigrali briljantno u drugom dijelu i stigli do visoke pobjede. Kevin de Bruyne je u 61. minuti sigurno realizirao kazneni udarac za 0:2. Phil Foden je prelijepim golom povećao vodstvo gostiju u 75. minuti.

Sve dileme oko putnika u polufinala FA kupa otklonio je Riyad Mahrez samo tri minuta kasnije i postavio konačnih 4:1 za Manchester City.

Polufinale najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu su osim Cityja izborili Chelsea i Crystal Palace, dok će o posljednjem sudioniku odlučivati Nottingham Forrest t i Liverpool kasnije danas.