Manchester City dominantno preko Arsenala do polufinala Liga kupa, podvig Brentforda

Nogometaši Manchester Cityja izborili su plasman u polufinale Liga kupa deklasiravši u gostima Arsenal rezultatom 4:1.

Redove Arsenala trese velika kriza, u zadnjih šest utakmica samo su jednom slavili, a u Premier ligi nalaze se na razočaravajućem 15. mjestu. S druge strane, City polako, ali sigurno ulazi u pravu formu pred drugi dio sezone.

Građani‘ su poveli u trećoj minuti pogotkom Gabriela Jesusa, ali Lacazette je u 31. vratio stvari na početak. No, u nastavku City ubacuje u brzinu više i rutinski dolazi do uvjerljive pobjede golovima Mahreza (55), Fodena (59-p) i Laportea (73).

Drugoligaš Brentford senzacionalno je izbacio premierligaša Newcastle United za najveći uspjeh kluba u Liga kupu. Za plasman u polufinale dovoljan je bio jedan gol koji je zabio Josh Dasilva u 66. minuti.

U srijedu su na rasporedu preostala dva dvoboja četvrtfinala, a igraju Stoke City – Tottenham, te Everton – Manchester United.