Manchester City dominantno u finale Svjetskog klupskog prvenstva, Japanci nisu imali šanse

Nogometaši Manchester Cityja izborili su finale Svjetskog klupskog prvenstva nakon što su u polufinalu nadigrali azijskog prvaka Urawa Reds rezultatom 3:0.

Ekipa Pepa Guardiole opravdala je ulogu velikog favorita te će se u petak boriti za titulu protiv brazilskog Fluminensea koji je u prvom polufinalu pobijedio Al Ahly nakon 2:0 pobjede.

Prvak Europe dominirao je od prve minute susreta, ali je poveo tek u nadoknadi prvog dijela nakon što je Hoibraten nespretno zatresao vlastitu mrežu.

Na 2:0 je povisio Kovačić u 52. minuti na dodavanje Walkera. Hrvatski veznjak utrčao je iz drugog plana, ubacio se između stopera i gotovo od sredite terena išao jedan na jedan s gostujućim golmanom.

Nishikawa je izašao sa svog gola, a Kovačić je majstorski i svom snagom zakucao loptu pored njega u mrežu japanskog kluba.

Pogodak za 3:0 i konačnu potvrdu pobjede postigao je Bernardo Silva u 59. minuti.