Manchester City gazi sve pred sobom! Deveta pobjeda ‘Građana’ u nizu, pao domaćin Burnley

Manchester City je 2:0 slavio na gostovanju protiv Burnleya u susretu 22. kola i tako zadržao vrh Premier lige. Bila je ovo već 9. pobjeda ‘Građana’ u prvenstvu i nastavljaju jurišati prema tituli.

City je sve dileme oko pobjednika razriješio već u prvih 45 minuta. Prvo je Gabriel Jesus zabio za vodstvo u trećoj minuti, a onda je Raheem Sterling u 38. minuti pogodio za, pokazat će se, konačnih 2:0.

Građani‘ su do kraja susreta još jednom zatresli mrežu nemoćnog Burnleya, ali je pogodak Riyada Mahreza poništen nakon upotrebe VAR-a.

Vodeći Manchester City ovom pobjedom učvrstio se na vrhu Premier lige, sada ima 47 bodova, tri više od gradskog rivala Uniteda uz jednu utakmicu manje odigranu.

U istom terminu Leicester je ostvario gostujuću pobjedu nadigravši sa 2:0 londonski Fulham. Iheanacho (17) i Justin (44) zabijali su za nova tri boda Leicestera koji je sada na trećem mjestu Premier lige sa 42 boda.