MANCHESTER CITY JE PRVAK EVROPE! ‘Građani’ srušili izuzetno hrabar Inter u Istanbulu i osvojili Ligu prvaka

Manchester City je po prvi put u klupskoj povijesti postao prvak Evrope, a ‘Građani’ su večeras savladali Inter u Istanbulu u finalu Lige prvaka sa minimalnih 1:0.

Inter je odigrao izuzetno hrabru utakmicu, te kompaktno prvo poluvrijeme gdje je neutralisao Manchester City i sveo engleski tim na svega nekoliko pokušaja ka golu Onane.

Prijetio je City preko Silve i Haalanda, da bi u 36. minutu De Bruyne morao napustiti teren zbog povrede, pa je umjesto njega ušao Phil Foden. Početak drugog poluvremena, preciznije 55. minut, nova povreda, a ovog puta u centru pažnje Džeko kojeg je zamijenio Lukaku.

Nekoliko momenata nakon toga Lautaro ne koristi smušenu reakciju odbrane prvaka Engleske, te je njegov udarac odbranio sjajni Ederson. Trenutak odluke u 68. minutu susreta. Silva je dodao loptu do Rodrija, koji s ivice kaznenog prostora izuzetno precizno trese mrežu Intera.

Samo dva minuta kasnije Inter je mogao do poravnanja. Dimarco je pogodio prečku, no zatim i nesretnog Lukakua. Upravo Belgijanac u 88. minutu promašuje nevjerovatan zicer i baca u očaj pristalice ‘Nerazzurra’. Više vremena jednostavno nije bilo i City je slavio sa konačnih 1:0.

Tako je Manchester City stigao do prve titule prvaka Evrope, a Inter ostaje na tri. Podsjećamo, za Engleze ovo znači i osvojena trostruka kruna ili popularna tripleta jer su osvojili također Premier ligu i FA Kup. S druge strane, milanski velikan je uzeo Kup i Superkup Italije.