Manchester City lako sa najgorom momčadi Premiershipa, Aston Villa se u finišu spasila ogromnog kiksa protiv Burnleyja

U današnjem terminu od 16 sati odigrane su četiri utakmice 20. kola engleskog Premiershipa, a posebno zanimljivo je to da su u svim mečevima slavili domaćini.

Manchester City ugostio je Sheffield United i pobijedio sa uvjerljivih 2:0. Nepunih 14 minuta bilo je dovoljno ‘Građanima’ da dođu do vodstva. Rodri je tada podesio nišanske sprave i prelijepo pogodio za 1:0. Drugi i posljednji gol za konačnih 2:0 bio je djelo Alvareza u 61. minutu.

Veliki kiks umalo je napravila Aston Villa i to na domaćem terenu. Slavio je tim iz Birminghama rezultatom 3:2 protiv Burnleyja teškom mukom. Bailey je doveo Villu u vodstvo u 28. minutu, da bi gosti samo dva minuta gasnije poravnali preko Amdounija.

Na odmor se ipak otišlo pri rezultatu od 2:1 jer je Diaby pogodio u 42. minutu. Berge u 56. minutu dobija crveni karton u redovima gostujućeg tima i malo ko je mislio da Burnley može više išta napraviti. Ipak, oni preko Fostera u 72. minutu šokantno stižu do 2:2. No, u 89. minutu Luiz sa penala donosi trijumf Villi i spašava ekipu.

Crystal Palace je sa 3:1 i nakon preokreta pobijedio Brentford. Lewis-Potter na samom startu utakmice donosi prednost gostima, ali Palace do kraja prvog poluvremena preko Olisea i Ezea preokreće stvari. Konačnih 3:1 svojim drugim pogotkom u drugom dijelu igre postavio je Olise.

Rezultatom od uvjerljivih 3:0 Wolverhampton je bio bolji od Evertona. Kilman je bio strijelac u prvom, a u drugom poluvremenu još su pogađali Cunha i Dawson.