Manchester City melje kad je najpotrebnije, još četiri pobjede do novog naslova prvaka Engleske

Manchester City je novom pobjedom, ovog puta protiv Nottingham Forestom rezultatom 2:0 na gostovanju, napravio još jedan veliki korak prema obrani naslova prvaka Engleske.

City je rutinski riješio gostovanje u gradu Robina Hooda, sa po jednim pogotkom u oba poluvremena. De Bruyne je asistirao Gvardiolu u 32. minuti, a Hrvat zabija svoj treći gol u zadnjih pet utakmica.

Do odlaska na predah Wood je promašio zicer za Forest, čime bi izjednačio rezultat. Rezultatom 1:0 za gostujuću momčad otišlo se na predah.

U nastavku je na teren ušao Haaland, a svega devet minuta trebalo mu je da potvrdi pobjedu Cityja. U prostor mu je dodao loptu De Bruyne, a Norvežanin rutinski zabija za 2:0.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao pa je City prišao vodećem Arsenalu na samo bod zaostatka, ali i ima susret manje u odnosu na ‘Topnike‘.

Pred Cityjem su dvoboji protiv Wolvesa, Fulhama, Tottenhama i West Hama, a s obzirom na kako momčad Pepa Guardiole inače igra u finišu sezone, neće biti nikakvo iznenađenje ako slavi u sve četiri i obrani naslov prvaka Engleske.