Manchester City na krilima Haalanda pobijedio Tottenham, stavio ruku na titulu, ispisao povijest i poslao Aston Villu u Ligu prvaka

Izuzetno važnu utakmicu engleskog Premiershipa večeras su odigrali Tottenham i Manchester City, a na kraju su slavili gosti sa uvjerljivih 2:0 i na neki način stavili jednu ruku na novu šampionsku titulu.

Susret je bio rezultatski važan u borbi za Ligu prvaka između Tottenhama i Aston Ville, ali i u borbi za titulu između Arsenala i Manchester Cityja. Tako su se na tribinama stadiona ‘Spursa’ mogli vidjeti i neki navijači ‘Topnika’ koji su stigli radi podrške domaćinu.

Prvo poluvrijeme ove noći donijelo je jaku borbu, tvrd nogomet i nije obilovalo prilikama. Za goste je najbolju šansu propustio Foden u 16. minutu, a za domaće Son u 34. minutu meča.

No, drugi dio igre sjajno je započeo za ‘Građane’. Vidjeli smo lijepu akciju Guardiolinog tima, asistenciju De Bruynea i pogodak Erlinga Haalanda za vodstvo.

Kontrolisao je City u nastavku ovu utakmicu, iako je Tottenham imao svoje prilike i jednu nevjerovatnu nije uspio iskoristiti Son u 88. minutu. Odmah je stigla kazna, pa je Haaland sa bijele tačke u sudačkoj nadoknadi postigao svoj drugi gol i postavio konačnih 2:0.

Inače, gigant iz Manchestera je ovim trijumfom ispisao i povijest. Prvi pogodak Norvežanina na meču bio je i prvi ikada kojeg je u Premiershipu na Tottenhamovom stadionu zabio City.

Kolo prije kraja domaćeg prvenstva Manchester City je lider sa 88 bodova, Arsenal je drugoplasirani sa dva boda manje i za dva gola imaju bolju gol razliku od Cityja. S druge strane, Tottenham je izgubio sve šanse za Ligu prvaka gdje će naredne sezone igrati Aston Villa.