Manchester City nanio Leedsu najteži poraz u povijesti, Gerrardova Villa slavila u gostima

Nogometaši Manchester Cityja su deklasirali ekipu Leeds Uniteda u 17. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 7:0.

Igrači Pepa Guardiole su na Etihadu bili posebno raspoloženi, te su napunili mrežu ekipe zapadnog Yorkshirea do vrha.

U osmoj minuti ‘Građane‘ je u vodstvo doveo Foden, a već pet minuta kasnije Grealish je povećao vodstvo. U 32. minuti De Bruyne je povisio na 3:0 i to je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku utakmice nogometaši Cityja su zaigrali još bolje, te su zabili još četiri gola. Mahrez je u 49. minuti povisio na 4:0, a svoj drugi gol na utakmici za 5:0 u 62. minuti je zabio De Bruyne.

U 74. minuti Stones je poentirao za 6:0, a konačnih 7:0 je postavio Ake u 78. minuti susreta.

Dodajmo još kako je ovo najteži poraz Leeds Uniteda u povijesti u Premiershipu.

Ranije je Aston Villa Stevena Gerrarda golovima Ramseyja (34) i Watkinsa (87) u gostima pobijedila Norwich City na Carrow Roadu.