Manchester City nerješiva enigma za sve klubove: ‘Građani’ srušili Manchester United i osvojili FA Kup!

Manchester City pobijedio je danas na Wembleyju gradskog rivala Manchester United sa 2:1 i osvojio trofej engleskog FA Kupa.

City je fenomenalno ušao u samu utakmicu te već nakon 13 sekundi igre došao do pogotka. Ilkay Gundogan je tada spektakularnim volejom pogodio mrežu De Gee za vodstvo svog tima.

Nastavak dominacije Guardiolinih izabranika i nakon vodstva. Rodri i Haaland su prijetili, ali bez prave opasnosti po gol Uniteda. Za ‘Crvene đavole’ prvi je zaprijetio Marcus Rashford, no to je bio slab pokušaj glavom.

Ipak, u 29. minutu susreta Grealish je igrao rukom u svom kaznenom prostoru i sudija Paul Tierney je uz pomoć VAR-a pokazao na bijelu tačku. Precizan je bio Bruno Fernandes za poravnanje.

U drugom poluvremenu prošlo je svega sedam minuta, a City ponovo dolazi do prednosti. De Bruyne iz kornera pronalazi nevjerovatnog Gundogana koji preciznim udarcem ponovo trese mrežu gradskog rivala za konačnih 2:1.

Do kraja meča United je pokušavao doći do izjednačenja, dok ni ‘Građani’ nisu mirovali. Međutim, više pogodaka nije bilo i momčad iz plavog dijela Manchestera je nakon naslova prvaka Engleske osvojila i FA Kup.

Za kraj treba istaći da je ovo Manchester Cityju sedmi trofej ovog takmičenja u povijesti. Priliku za savršenu sezonu imat će u finalu Lige prvaka naredne subote kada u Istanbulu igraju protiv milanskog Intera.