Manchester City očitao nogometnu lekciju Watfordu na Etihadu, nevjerovatni Jesus zabio četiri pogotka

Igrači Manchester Cityja danas su na svom terenu sa 5:1 “razbili” momčad Watforda u utakmici 34. kola engleskog Premiershipa.

Domaći su odlično ušli u utakmicu i došli do prednosti već u četvrtom minutu kada je Gabriel Jesus pogodio za 1:0 na asistenciju Zinchenka.

Brazilac je u centar pažnje stigao i u 23. minutu kada je postigao svoj drugi pogodak, ovog puta u asistente se upisao Kevin de Bruyne. Watford je uspio da se vrati u meč barem na trenutak, jer je u 28. minutu Kamara smanjio na 2:1.

Međutim, slavlje gostiju je trajalo vrlo kratko jer je samo šest minuta kasnije City poveo sa 3:1, strijelac ovog puta bio je Rodri.

Sve u ovom susretu bilo je riješeno početkom drugog poluvremena i to zahvaljujući danas nevjerovatnom Gabrielu Jesusu. Brazilski reprezentativac je u 49. minutu pogodio za 4:1, da bi samo četiri minute poslije zabio svoj četvrti pogodak za konačnih 5:1.

City je ostao lider Premiershipa nakon ove utakmice sa 80 bodova, te ima četiri boda i utakmicu više u odnosu na Liverpool koji sutra igra gradski derbi sa Evertonom.