Manchester City ‘petardom’ ispratio Burnley, hat-trick raspoloženog Mahreza

Manchester City je u drugoj utakmici subotnjeg programa 10. kola Premier lige na svom terenu deklasirao Burnley s visokih 5:0.

Građani‘ su se iskupili za sve loše predstave ove sezone, te su protiv indisponiranog Burnleyja dominirali od prve minute, a gosti na kraju mogu biti sretni što kući idu sa samo pet golova u mreži.

Prvo ime susreta bio je Alžirac Riyad Mahrez koji je postigao tri pogotka. Mahrez je postigao prva dva pogotka u 6. i 22. minuti nakon čega je Benjamin Mendy u 41. povisio na 3:0.

U 67. minuti Ferran Torres je zabio za 4:0, a u 69. minuti Mahrez je kompletirao hat-trick za konačnih 5:0.

Cityju je ovo četvrta pobjeda ove sezone i sa 15 bodova zauzimaju osmo mjesto na tablici, dok je Burnley na 17. mjestu s pet bodova.