Manchester City pokraden kao nikad? ‘Građani’ remizirali sa Tottenhamom, ali u centru pažnje nevjerovatna odluka suca

Nogometaši Manchester Cityja su u utakmici 14. kola engleskog Premiershipa na svom Etihadu dočekali ekipu Tottenhama, te remizirali rezultatom 3:3.

Bio je ovo još jedan istinski spektakl koji može ponuditi samo najjača liga svijeta. Međutim, u današnjem se remiju ‘Građana’ i ‘Spursa’ nije istakao posebno nijedan igrač, ali jeste sudac Simon Hooper.

Son već u šestom minutu sjajnim pogotkom dovodi goste u vodstvo, da bi upravo Koreanac tri minuta kasnije nespretno reagovao zabivši autogol. Igrao se 31. minut kada Foden preokreće rezultat na 2:1 i tako je okončano prvo poluvrijeme.

U nastavku je Tottenham tražio svoje šanse, te je uspio u 69. minutu preko Lo Celsa doći do izjednačenja. Fenomenalnu akciju u režiji Cityja u 81. minutu pogotkom kruniše Grealish. Ipak, u kasnom 90. minutu Kuluševski glavom šalje loptu u mrežu Edersona za konačnih 3:3.

Zanimljiva situacija dogodila se u sudačkoj nadoknadi. Naime, Haaland je zaustavljen prekršajem, ali je sudac Hooper pustio prednost. Zatim je Norvežanin loptu poslao prema Grealishu, a ovaj imao situaciju jedan na jedan s golmanom Tottenhama, da bi tada sudac odlučio da zaustavi igru.

Bila je to krajnje kontroverzna odluka iskusnog suca o kojoj će se pričati danima, kako u Engleskoj, tako i van ove zemlje. Dakle, Manchester City je sada trećeplasirana momčad Premiershipa sa 30 bodova i imaju tri boda više od Tottenhama koji je peto mjesto.