Manchester City ponovo na vrhu Premiershipa, ekipa Leedsa “demolirana” na Elland Roadu danas

Igrači Manchester Cityja su u okviru 35. kola engleskog Premiershipa savladali momčad Leeds Uniteda u gostima sa visokih 4:0.

Izabranici Pepa Guardiole su bez mnogo problema na Elland Roadu ostvarili novi trijumf, pa su četiri kola prije kraja ponovo lideri lige sa bodom prednosti nad Liverpoolom.

‘Građani’ će u narednom kolu dočekati Newcastle United, a s obzirom na raspored do kraja, pitanje je da li ih zaista neko može poremetiti u planu osvajanja novog naslova prvaka Engleske.

Nakon samo 13 minuta igre dogodila se kapitulacija odbrane Leedsa. Rodri je pogodio za 1:0, što je ujedno i bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice Ake, Gabriel Jesus i Fernandinho su se upisivali u listu strijelaca i tako klubu sa Etihada donijeli uvjerljivu pobjedu.