Manchester City preokrenuo protiv Aston Ville, naslov sve bliži i bliži

Nogometaši Manchester Cityja u uzbudljivoj utakmici 32. kola engleske Premier ligi pobijedili su Aston Villu u gostima rezultatom 2:1 te tako veliki važan korak ka naslovu prvaka.

Guardiolina ekipa loše je otvorila susret i već u 20. minuti McGinn je iskoristio neodlučnost gostujuće zadnje linije te doveo Villu u vodstvo. No, slavlje je trajalo svega dvije minute kada su ‘Građani‘ preko Fodena izjednačili na 1:1.

U 40. minuti Rodri donosi zasluženo vodstvo svojoj ekipi, a činilo se da će lider imati problema u drugom dijelu kada je Stones zbog grubog starta zaradio izravan crveni karton.

Međutim, defenzivac domaćih Cash je od 54. do 57. minute dobio dva žuta, odnosno crveni karton, nakon čega je City opet uspostavio svoju igru i rutinski priveo susret kraju te potpuno zasluženo došao do pobjede.

Nakon ove utakmici City ima 77 osvojenih bodova, čak 11 više od prvog pratitelja i gradskog rivala Manchester Uniteda. Aston Villa je ostala na 11. poziciji sa 44 osvojena boda.