Manchester City razbio nemoćni Real Madrid na proste faktore i zakazao finale Lige prvaka protiv Intera

Nogometaši Manchester Cityja porazili su momčad Real Madrida u revanš utakmici polufinalne serije Lige prvaka rezultatom 4:0 i ukupnim rezultatom 5:1 rezervisali karte za finalnu utakmicu prestižnog turnira.

U prvom poluvremenu je na travnjaku Etihada postojao samo jedan tim. Koliko je City dominirao nad Realom govori i podatak da su izabranici Carla Ancelottija do 25 minute imali svega 35 kompletiranih dodavanja.

Dominaciju svog tima je u golove pretvordio fenomenalni Bernardo Silva. Omaleni Portugalac je prvo pogodio u 23. minuti nakon sjajnog progravanja Kevina De Bryunea.

Drugi pogodak na susretu došao je u 37. minuti kada se nakon gužve u kaznenom prostoru odlučio glavom poslati loptu u nebranjeni dio mreže Thibauta Courtoisa.

Jedino vrijedno pomena u Real Madridu je silovit udarac Tonija Kroosa koji je pogodio okvir gola Edersona u 35. minuti susreta.

U drugom poluvremenu, City je smanjio gas i prepustio u određenom dijelu terensku inicijativu rivalu, ali nisu kažnjeni za takav pristup.

Pokušao je David Alaba iz slobodnog udarca u 51. minuti, ali je ponovo na visini zadatka bio Ederson.

Engleska mašinerija je vrebala priliku iz brzih kontranapada, ali je do 3:0 ipak stigla nakon prekida kada sopstvenu mrežu u 75. minuti pogađa Eder Militao.

Debakl Reala režirao je Julian Alvarez u prvoj minuti sudijske nadoknade kao potvrdu nemoćnog izdanja španskog velikana na gostovanju u Engleskoj. Za Argetninca je ovo 10 gol u sezoni u svim takmičenjima.

Momčad Manchester Cityja će u drugom klupskom polufinalu Lige prvaka igrati protiv Intera u Istanbulu.