Manchester City rutinski trijumfovao nad Peterboroughom i došao do četvrtfinala FA kupa

Manchester City je u gostima savladao momčad Peterborougha u okviru osmine finala FA kupa rezultatom 2:0 i tako se plasirao u narednu fazu.

Potez Pepa Guardiole da večeras kapitensku traku na svojoj ruci nosi Ukrajinac Oleksandr Zinčenko je oduševio sve.

U redovima ‘Građana’ blistao je sjajni Phil Foden koji je upisao dvije asistencije, te Jack Grealish iskoristivši jednu od njih.

City je “slomio” domaćine u drugom poluvremenu, u razmaku od samo sedam minuta. Igrao se 60. minut kada je Foden asistirao Mahrezu koji je loptu proslijedio u mrežu, a sedam minuta kasnije Grealish je postigao sjajan pogodak.

Klub sa Etihada će tako igrati četvrtfinale FA kupa, dok je ekipa Peterborougha ovdje završila svoje takmičenje.