Manchester City se pošteno namučio protiv Brightona, morali su strepiti do samoga kraja

Odigrano je pet susreta 9. kola engleske Premier lige u kojima su uspješniji bili domaćini koji su slavile u tri dvoboja. Najviše pozornosti privukao je okršaj Manchester Cityja i Brightona.

City je na sve načine tražio prekid niza od dva uzastopna poraza, što mu se nije dogodilo dugi niz godina sve do ovog mjeseca.

Nakon poraza od Wolverhamptona i Arsenala u Premier ligi, ‘Građani‘ su danas ugostili Brighton i slavili pobjedu rezultatom 2:1.

Nakon prvog dijela City je imao dva gola prednosti i činilo se da će doći do vrlo lagane i visoke pobjede, ali na kraju nije bilo tako.

U sedmoj minuti zabio je Alvarez, da bi Haaland udvostručio vodstvo u 20. minuti. Do odlaska na predah rezultat se nije mijenjao.

Haaland je u nastavku imao dvije prilike, ali ih je propustio, da bi dramu u dvoboj unio Fati pogotkom u 73. minuti.

Brighton je mogao i do izjednačenja, ali je ostalo 2:1, tako da se City vratio na pobjedničke staze.

S odličnim igrama nastavio je Newcastle United koji je protiv Crystal Palacea (4:0) upisao četvrtu pobjedu u zadnjih pet susreta.

Brentford je bio siguran protiv Burnleya rezultatom 3:0, dok je jedinu pobjedu od gostujućih momčadi ostvario Wolverhampton kod Bournemoutha rezultatom 2:1.

Nottingham Forest i Luton odigrali su bez pobjednika u uzbudljivom susretu rezultatom 2:2.