Manchester City srušio West Ham na Etihadu i postao novi lider Premiershipa, Salah heroj Liverpoola protiv Fulhama

Nogometaši Manchester Cityja su na svom Etihadu u utakmici 28. kola engleskog Premiershipa dočekali ekipu West Hama, te na kraju slavili sa uvjerljivih 3:0.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka i mreže su mirovale, pa se može reći da je odbrana West Hama bila na nivou. Međutim, nakon samo pet minuta igre u nastavku Ake pogađa za 1:0.

City se nije zaustavljao sa napadima, da bi u 70. minutu susreta Erling Haaland poslao loptu iza leđa Fabianskog za 2:0. Ovo je Norvežaninu bio 35. pogodak ove sezone u domaćem prvenstvu i time je postao apsolutni rekorder, obzirom da ovako nešto nikome prije nije pošlo za nogom.

Konačnih 3:0 postavio je Foden pogotkom u 85. minutu meča. City je sada lider Premiershipa sa 79 bodova, te imaju bod više, ali i utakmicu manje od drugoplasiranog Arsenala.

Svoju utakmicu 28. kola odigrali su Liverpool i Fulham također, a domaćin je na Anfieldu uspio slaviti sa minimalnih 1:0 i doći do novih bitnih bodova u utrci za Ligu prvaka koju će baš teško izboriti.

Popularni ‘Redsi’ večeras su bili konkretniji rival, dok smo sigurno mogli vidjeti i više od jednog pogotka, uzimajući u obzir veliki broj prilika. No, Mohamed Salah je jedini zatresao mrežu sa bijele tačke u 39. minutu meča.

Liverpool je trenutno petoplasirana momčad Premiershipa sa 59 osvojenih bodova. Imaju četiri boda manje, no i dvije utakmice više od 4. Manchester Uniteda.