Manchester City teškom mukom savladao Wolvese

Nogometaši Manchester Cityja su slavili u prvom meču kojeg su odigrali ove sezone u domaćem prvenstvu protiv Wolverhamtpona rezultatom 3:1.

City je u prvom kolu trebao dočekati Aston Villu ali je taj susret odgođen, te su izabranici Pepa Guardiole prvi meč ove sezone igrali u gostima kod Wolvesa u okviru drugog kola.

U 20. minuti susreta na Molineuxu Kevin De Bruyne je izborio penal, te ga je sam i realizovao za 1:0.

U 32. minuti De Bruyne je počeo akciju, Raheem Sterling je izašao sam na Ruija Patricija ali je bio nesebičan i uposlio Phila Fodena koji rutinski pogađa za 2:0.

Wolverhampton je bolje drugo poluvrijeme krunisao u 78. minuti. Daniel Podence je probacio De Bruyneu loptu kroz noge i potom centrirao sa desne strane pravo na glavu Raula Jimeneza koji je zakucava u gol za 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je Gabriel Jesus u 90+5. minuti susreta.