Manchester City u kombinovanom sastavu bolji od Chelseaja za potvrdu titule Premiershipa

Nogometaši Manchester Cityja savladali su danas Chelsea minimalnim rezultatom 1:0 u okviru 37. kola engleskog Premeirshipa.

Pep Guardiola je na teren poslao kombinovan sastav, ali je i on bio dovoljan da se bez problema savladala londonski klub.

Konačnu potvrdu trofeja donio je Julian Alvarez golom u 12. minutu kojem je prethodila velika greška Fofane na sredini terena.

Cityju je poništen i jedan pogodak iz 71. minute zbog igranja rukom Mahreza prije nego što je uposlio Alvareza pred praznom mrežom.

‘Građani’ su osvojili treću uzastopnu titulu Premiershipa, a trenutno imaju 88 bodova, sedam više uz utakmicu manje od Arsenala.

Chelsea je na razočaravajućoj 12. poziciji sa 43 boda, a ovo je za ‘Plavce’ bio 15 poraz u sezoni.

Ranije danas, West Ham je sa 3:1 savladao Leeds, dok je Brighton sa 3:1 bio bolji od Southamtpona.