Manchester je crven! United srušio City na Etihadu i prekinuo impresivan niz Građana

Nakon 21 uzastopne pobjede u svim natjecanjima lider engleske Premier lige Manchester City doživio je poraz. Fenomenalni Manchester United srušio je gradskog rivala sa 2:0 i prekinuo nevjerojatni niz ‘Građana’.

Manchester United je u derbiju 28. kola Premier lige slavio sa 2:0. ‘Crveni vragovi‘ tako su stigli do treće uzastopne pobjede na Etihadu, a Ole Gunnar Solskjaer je postao prvi trener Uniteda koji je pobijedio City u prva tri gostujuća susreta.

Gosti su dobili kazneni udarac već nakon 34 sekunde igre, a iskoristio ga je Bruno Fernandes nakon 102 sekunde igre. Nikad ranije City nije primio pogodak na Etihadu.

Konačnih 2:0 postavio je Luke Shaw u 50. minuti utakmice nakon fantastične akcije. Lijevi bek Uniteda primio je loptu na sredini terena i sjurio se prema šesnaestercu Cityja nakon čega je kombinirao s Rashfordom, a onda šutirao kroz noge Rodrigu i matirao Edersona.

Bio je to udarac od kojeg se ‘Građani‘ nisu uspjeli oporaviti. Mogli su do kraja primiti još koji pogodak, pogotovo u 68. minutu kada je Martial bio sam pred Edersonom, ali je Brazilac spriječio još veći fijasko svoje momčadi.

City je ovim porazom prekinuo niz od 21 uzastopne pobjede u svim natjecanjima, ali i dalje ima ogromnih 11 bodova prednosti u odnosu na današnjeg rivala, koji je preskočio Leicester na drugoj poziciji.