Manchester United bolji od Aston Ville, West Ham osvojio ogromna tri boda u Liverpoolu

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu u okviru 17. kola Premiershipa ekipu Aston Ville rezultatom 2:1.

Nagrada za dobru partiju domaćih stigla je pet minuta prije odlaska na odmor. Wan-Bissaka je uputio dobar centaršut, a potom je Martial postigao pogodak glavom za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

I u nastavku utakmice odlična nogometna predstava s velikim brojem prilika, a gosti u 58. minuti dolaze do izjednačenja. Grealish je probio na lijevoj strani, uposlio Traorea koji se lijepo snalazi i donosi poravnanje.

No, slavlje gostiju trajalo je svega tri minute. Nakon prekršaja nad Pogbom dosuđen je penal za United kojeg u gol sigurno pretvara Bruno Fernandes. Do kraja meča nije bilo promjena pa je ostalo konačnih 2:1.

United je na drugom mjestu Premiershipa s istim brojem bodova kao i lider Liverpool (33), ali nešto lošijom gol-razlikom. Aston Villa je pala na šestu poziciju sa 26 bodova.

U utakmici koja je igrana nešto ranije West Ham je zahvaljujući trijumfu u Liverpoolu kod Evertona 1:0 stigao na desetu poziciju sa 26 bodova.