Manchester United i Aston Villa na visini zadatka, Chelsea po navici napravio novi kiks, Southampton ispao iz Premiershipa

U terminu od 16 sati odigrano je pet utakmica 36. kola engleskog Premiershipa, a Manchester United je na svom Old Traffordu upisao izuzetno važan trijumf protiv Wolverhamptona rezultatom 2:0.

Anthony Martial pogodio je za vodstvo domaćeg tima u 32. minutu susreta, da bi Alejandro Garnacho konačnih 2:0 postavio u sudačkoj nadoknadi, te se United uveliko nada plasmanu u Ligu prvaka naredne sezone.

Aston Villa sa fenomenalnim Unaijem Emeryjem na klupi nastavlja nizati sjajne rezultate. Danas su tako u Birminghamu slavili protiv očajnog Tottenhama sa 2:1. Pogađali su Ramsey i Luiz, a za ‘Spurse’ je jedini strijelac bio Kane sa penala u finišu meča.

Kiksevi Chelseaja više i nisu neka vijest. ‘Plavci’ su odigrali samo 2:2 sa Nottingham Forestom na Stamford Bridgeu. Gosti su poveli pogotkom Awoniyia, da bi Chelseaju zatim Sterling donio preokret, dok je konačnih 2:2 postavio Awoniyi svojim drugim pogotkom.

Fulham je sa 2:0 slavio kod Southamptona i tako ga zvanično poslao u niži rang. Pogotke za pobjednika postigli su Carlos Vinicius i Aleksandar Mitrović, koji se na taj način sjajno vratio poslije suspenzije.

Crystal Palace je na svom terenu također sa 2:0 bio bolji od Bournemoutha, a oba puta je strijelac bio odlični Eberechi Eze. U jednom poluvremenu zabio je jedan, a u drugom i svoj drugi pogodak danas.