Manchester United jedva izbjegao poraz kod Newcastlea

Manchester United osvojio je tek bod na gostovanju kod Newcastlea u 19. kolu engleskog Premiershipa, a susret na St. James’ Parku završio je remijem 1:1.

Već u sedmoj minuti ‘Svrake‘ su povele. Allan Saint-Maximin je napravio sjajan prodor po lijevoj strani, ušao u sredinu i majstorski matirao nemoćnog Davida de Geu.

Domaći nisu stali ni nakon postignutog pogotka te su u prvom dijelu bili bolji protivnik. Igrala se 38. minuta kada je zbog zaleđa poništen pogodak Calluma Wilsona. Na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

Newcastle je imao nekoliko prilika da riješiti sve dileme oko pobjednika. Neprecizni su po jednom bili Ryan Fraser i Saint-Maximin, a onda je strijelac jedinog pogodak do tog trenutka u 66. minuti promašio veliku šansu iz blizine.

Kazna je uslijedila samo pet minuta kasnije. Lopta se odbila do Edinsona Cavanija koji je spretno zabio za 1:1. Isti je igrač u 75. minuti mogao donijeti potpuni preokret, ali mu je blokiran udarac.

Newcastle je na kraju više zaslužio pobjedu i nevjerojatno je kako do nje nije stigao, pogotovo nakon događanja u 88. minuti. Prvo je Jacob Murphy pogodio stativu, a onda je De Gea magičnom intervencijom spasio United nakon pokušaja Miguela Almirona.

Ostalo je na kraju 1:1 tako da je United zadržao sedmo mjesto sa 28 bodova. Newcastle je ostao predzadnji, ali se i poravnao po broju bodova s Burnleyem.