Manchester United konačno pobijedio u Ligi prvaka, Arsenal i Real Madrid uspješno riješili teška gostovanja

Nogometaši Manchester Uniteda upisali su veoma tešku, ali bitnu pobjedu protiv Kopenhagena rezultatom 1:0 i tako ostali u igri za nokaut fazu Lige prvaka.

Manchester United je ovo kolo dočekao bez ijednog boda. Kopenhagen je bio tokom cijele utakmice vrlo nezgodan rival, a ‘Crveni đavoli’ su konstantno jurili prijeko potreban gol.

Mučenje sa realizacijom je potrajalo sve do 72. minute. Tada je Harry Maguire sjajno skočio i pogodio glavom za vodstvo domaćeg tima, a vrijedi napomenuti da je sjajnu asistenciju upisao Eriksen.

U posljednjoj sekundi utakmice gosti su dobili penal za poravnanje. Međutim, Andre Onana je odbranio penal i tako ostavio Manchester United u igri za narednu rundu takmičenja.

United se vratio u igru sa tri boda u grupi A, dok Kopenhagen ostaje posljednji sa samo jednim bodom. Ranije u ovoj grupi Bayern je na gostovanju Galatasarayu došao i do treće pobjede u isto toliko utakmica.

Grupa B bila je najefikasnija i vidjeli smo najviše uzbuđenja, a tu se igrao i derbi večerašnjeg dijela programa u kojem je Arsenal savladao Sevillu rezultatom 2:1 na gostovanju.

‘Topnici’ su u vodstvo došli u posljednjim trenucima prvog dijela nakon što je Gabriel Martinelli sjajno istrčao kontru, zaobišao golmana i loptu poslao u praznuu mrežu.

Gabriel Jesus je u 53. minuti sjajno pogodio za 0:2, da bi konačnih 1:2 do kraja utakmice postigao Nemanja Gudelj. Arsenal je ovim trijumfom preuzeo prvo mjesto sa šest bodova.

U još jednoj zanimljivoj utakmici, Real Madrid je pobijedio Bragu na gostovanju rezultatom 2:1 i tkao zadržao stopostotan učinak.

Kraljevi su poveli već u 16. minuti kada je Rodrygo načeo mrežu Portugalaca, a sjajni Bellingham je u 61. minuti udvostručio prednost.

Pogodak utjehe je za domaćina postigao Djalo u 61. minuti susreta.

U istoj grupi Napoli je kao gost savladao Union Berlin rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Raspadori u 61. minuti.

U grupi D važnu gostujuću pobjedu ostvario je Real Sociedad na gostovanju protiv Benfice 1:0, a utakmicu je odlučio Mendez golom u 63. minuti.

Lens i PSV su remijem u Francuskoj rezultatom 1:1 podijelili bodove, a pogotke su postigli Wahi u 65., odnosno Bakayoko u 55. minuti.