Manchester United nadigrao Chelsea u derbiju kola, Aston Villa razbila neprepoznatljivi Manchester City

Nogometaši Aston Ville pobijedili su na Villa Parku u 15. kolu Premiershipa ekipu Manchester Cityja rezultatom 1:0 te su ih tako ujedno i prestigli na prvoligaškoj tabeli.

Prvo poluvrijeme pripalo je Aston Villi koja je konstantno bila opasna te je uputila čak 12 šuteva ka Edersonu. Ipak, mreže se u prvom poluvremenu nisu tresle.

Da situacija na terenu iz prvog poluvremena nije slučajnost potvrdilo se i u nastavku meča u kojem je Aston Villa nastavila s napadima, dok je City bio potpuno bezopasan.

Kao nagrada stigao je pogodak Baileyja u 74. minuti. Bila je to dobra akcija domaćih, Tielemans je uposlio Baileyja koji dobro šutira i pogađa za 1:0. City je tek tada krenuo malo ofanzivnije, ali su jalovo napadali pa promjene rezultat nije bilo.

Aston Villa je večerašnjim trijumfom prestigla upravo City te se smjestila na treće mjesto Premiershipa. U narednom kolu Aston Villa dočekuje Arsenal, dok će City gostovati Lutonu.

U drugoj utakmici koja se večeras u Engleskoj igrala od 21:15, Manchester United je na Old Traffordu s 2:1 pobijedio Chelsea.

Heroj domaćih bio je McTominay koji je postigao oba pogotka, dok je Palmer bio strijelac za Chelsea. Vrijedi istaći i da je kod rezultata 0:0 penal za domaće promašio kapiten Fernandes.

‘Crveni đavoli’ su se večerašnjim trijumfom probili na šesto mjesto Premiershipa, dok je Chelsea ostao na 10. poziciji. U narednom kolu United dočekuje Bournemouth, dok će Chelsea na gostovanje Evertonu.

U utakmicama odigranim ranije danas, Fulham je sa 5:0 nadigrao Nottingham Forrest, dok je Liverpool sa 2:0 riješio gostovanje kod Sheffield Uniteda.

Brighton je na domaćem terenu slavio protiv Brentforda 2:1, dok je Borunemouth sjajno formu potvrdio pobjedom 2:0 nad Palaceom.