Manchester United nakon preokreta pobijedio Tottenham i učvrstio drugo mjesto Premiershipa

Manchester United je danas u okviru 30. kola engleskog Premiershipa slavio izuzetno važnu pobjedu. U Londonu je savladan Tottenham sa 3:1.

Međutim, nije počelo tako dobro za goste. Nakon poništenog pogotka, Son je poentirao na drugoj strani i Tottenham na pauzu odveo sa minimalnim vodstvom.

Ipak, u drugom poluvremenu je Manchester United ipak pokazao veću želju za trijumfom. Prvo je Fred u 57. minuti izjednačio rezultat, da bi Cavani (79′) i Greenwood (90.+6′) režirali preokret.

Manchester se ovim trijumfom učvrstio na drugoj poziciji tabele Premeirshipa sa 63 boda i izvjesno je da će igrati u Ligi prvaka naredne sezone.

S druge strane, Tottenham se nalazi u teškoj poziciji s obzirom da je na sedmom mjestu sa tek 49 osvojenih bodova iz 31 utakmice.