Manchester United nakon sjajnog preokreta protiv West Hama izborio četvrtfinale FA Kupa, Tottenham iznenađujuće ispao od drugoligaša

Nogometaši Manchester Uniteda večeras su u okviru osmine finala FA Kupa odmjerili snage sa ekipom West Hama na Old Traffordu, te na kraju slavili rezultatom 3:1.

Gosti iz Londona uspjeli su doći do vodstva u 54. minutu susreta zahvaljujući pogotku Benrahme, da bi pogodak Casemira iz 72. minute bio poništen odlukom VAR-a.

Međutim, United samo pet minuta kasnije autogolom Aguerda stiže do poravnanja, a pobjedu ‘Crvenim đavolima’ donosi Garnacho u 90. minutu. Fred je na kraju i definitivno završio posao za konačnih 3:1.

Drugu večerašnju utakmicu osmine finala FA Kupa odigrali su Sheffield United i Tottenham, dok je trijumf i prolaz dalje na veliko iznenađenje slavio domaćin sa minimalnih 1:0.

U prvom poluvremenu vrijedi izdvojiti po jedan dobar pokušaj na obje strane. Gosti su prijetili preko Richarlisona, a izglednu priliku za Sheffield propustio je Coulibaly.

U drugom dijelu igre bilo je mirno do 79. minuta, no onda “bura”. Fenomenalni Ndiaye je tada nakon nevjerovatne solo akcije poslao loptu iza leđa Forsteru za konačnih 1:0 i plasman svog tima među osam najboljih. Vrijedi napomenuti i sjajnu partiju bh. reprezentativca Anela Ahmedhodžića.