Manchester United nije dopustio iznenađenje: Portugalski duo osigurao ‘Crvenim đavolima’ narednu rundu FA Kupa

Nogometaši Manchester Uniteda večeras su se pobjedom u gostima protiv ekipe Wigana plasirali u šesnaestinu finala engleskog FA Kupa, a konačan rezultat glasio je 2:0 za velikana s Old Trafforda.

Na samom početku susreta Onana je sjajno zaustavio pokušaj igrača Wigana, da bi u nastavku izabranici Erika ten Haga prijetili preko Rashforda i McTominayja.

No, prvi pogodak za United postigao je Diogo Dalot. Naime, Rashford je u 22. minutu susreta lijepo ostavio loptu za Portugalca, dok je ovaj još ljepše pogodio za 1:0. To je bio i rezultat prvog poluvremena, uprkos silnim nasrtajima ‘Crvenih đavola’.

Iako je domaćin imao mnogo sreće u prvom poluvremenu, igrao se 74. minut kada su morali ponovo kapitulirati. Sviran je penal za tim iz Manchestera, a njega precizno izvodi Bruno Fernandes za konačnih 2:0.

Manchester United će tako u narednom kolu FA Kupa igrati protiv pobjednika iz utakmice između Newporta i Eastleigha. Inače, oni su već odigrali svoj meč, ali će isti zbog rezultata 1:1 morati da se ponovi.