Manchester United nije ostavio prostor za iznenađenje na Old Traffordu, Evertonu slijedi teška borba za opstanak

Nogometaši Manchester Uniteda pred svojim su navijačima u utakmici 30. kola engleskog Premiershipa savladali ekipu Evertona rezultatom 2:0.

Naravno, popularni ‘Crveni đavoli’ uživali su ulogu apsolutnog favorita na ovom susretu, te nisu ostavili niti malo prostora za iznenađenje i eventualni gubitak bodova.

Redale su se prilike pred golom Pickforda i ‘Karamela’, ali je United prvi pogodak postigao tek u 36. minutu. Tada je McTominay sjajnim udarcem “probušio” mrežu Evertona.

Domaćin je sa svojom dominacijom nastavio u drugom poluvremenu također. Za konačnih i ubjedljivih 2:0 zabio je Martial nakon asistencije Rashforda u 71. minutu meča.

Ekipa iz Manchestera trenutno zauzima treću poziciju u Premiershipu sa 56 osvojenih bodova, što je tri više od Newcastlea koji je četvrti, ali i koji ima utakmicu manje. S druge strane, Everton je 16. sa svega 27 bodova na svom kontu.