Manchester United propustio veliku priliku da se domogne trećeg mjesta na tabeli

Nogometaši Manchester Uniteda su večeras remizirali sa Southamptonom u posljednjem susretu 35. kola rezultatom 2:2.

Southampton je poveo na Old Traffordu u 12. minuti kada je De Geu matirao Armstrong i tako priredio hladan tuš favorizovanim domaćinima.

No Crveni đavoli su nastavili sa napadima i to im se uskoro isplatilo kada su u razmaku od samo tri minute postigli dva pogotka i preokrenuli rezultat.

Najprije je Rashford pogodio u 20., a potom i Martial u 23. minuti za 2:1.

Do kraja susreta sjajni De Gea je u nekoliko navrata spriječio goste da stignu do izjednačenja, no United je prokockao četvrtu uzastopnu pobjedu u 90+67. minuti.

Samo se čekalo da sudija Kavanagh odsvira kraj, a onda je Obafemi u gužvi u petercu Uniteda bio najprisebniji i pogodio je za konačnih 2:2.

Manchester United nakon ovog kola ostaje na četvrtoj poziciji sa istim brojem bodova kao i Leicester (59), dok je Southampton na 12. sa 45 bodova.