Manchester United režirao veliki preokret protiv Chelseaja, a onda doživio potpuni slom o kojem će se dugo pričati!

Fantastičnu utakmicu i jedan od mečeva sezone večeras su na Stamford Bridgeu u okviru 31. kola engleskog Premiershipa odigrali Chelsea i Manchester United, a konačan rezultat glasio je 4:3.

Sjajno je počela večer za domaću momčad, obzirom da je Gallagher već u četvrtom minutu zastresao mrežu Uniteda za 1:0. Pokušavao je United doći do izjednačenja, ali je novi šok stigao u 19. minutu. Antony je skrivio penal kojeg realizuje Palmer i duplira vodstvo ‘Plavaca’.

Neshvatljiva greška Chelseajeve odbrane stigla je u 34. minutu susreda, dok je istu odlično iskoristio Garnacho i smanjio na 2:1, da bi samo pet minuta kasnije Fernandes glavom donio izjednačenje gostima i konačnih 2:2 prvog poluvremena.

Redale su se prilike u drugom dijelu igre također, ali je United bio taj koji je pogodio prvi. Garnacho u 67. minutu donosi potpuni preokret ‘Crvenim đavolima’. Međutim, pravu ludnicu vidjeli smo u sudačkoj nadoknadi.

Prvo je u 10. minutu produžetka vremena Palmer ponovo zabio sa penala za 3:3, a svega minut kasnije Cole Palmer kompletira hat-trick za zaista nevjerovatan preokret i pobjedu izabranika Mauricija Pochettina.

Manchester United je šesta ekipa na tabeli engleskog Premiershipa sa 48 osvojenih bodova i imaju pet bodova više od 10. Chelseaja koji je ponovo uspio bljesnuti.