Manchester United rutinski riješio gostovanje na Goodisonu, duel obilježila bravura Garnacha

Nogometaši Manchester Uniteda su u sklopu 13. kola engleskog Premiershipa na gostujućem terenu savladali Everton sigurnim rezultatom 3:0.

Pogodak utakmice, ali i sezone i godine viđen je u trećoj minuti kada Alejandro Garnacho koristi centaršut Dalota da izvede spektakularne makazice za nevjericu na tribinama Goodisona.

Everton je u nastavku bio konkretniji rival u nastavku, ali je kažnjen za promašaje s obzirom kako su izabranici Ten Haga odigrali izuzetno zrelu utakmicu.

Prednost je sa bijele tačke povećao Marcus Rashford u 56. minutu, a konačan rezultat je nakon sjajne akcije u 76. minuti postavio Martial.

Manchester United nakon ove pobjede zauzima šestu poziciju Premiershipa sa 24 osvojena boda, dok je Everton u zoni ispadanja sa svega četiri boda.

U utakmici odigranoj ranije danas, sjajna Aston Villa je u Londonu srušila Tottenham rezultatom 2:1.