Manchester United savladao Burnley i preuzeo vrh Premiershipa

Nogometaši Manchester Uniteda savladali su kao gosti ekipu Burnleyja sa 1:0, u okviru zaostale utakmice 1. kola engleskog Premiershipa.

Gosti su dugo lomili otpor domaće ekipe, a trenutak odluke desio se u 71. minuti kada je nakon ubačaja Rashforda vrlo efektnim udarcem iz voleja pogodio Pogba za 1:0 i trijumf tima sa Old Trafforda.

Manchester United se ovom pobjedom osamio na vrhu tabele i sada sa 36 bodova ima tri više od drugoplasiranog Liverpoola. Burnley je na 16. sa isto toliko bodova.

U istom terminu utakmicu 18. kola igrali su Wolverhampton i Everton, a gosti sa Goodison parka slavili su sa 2:1. Poveli su golom Iwobija u 6. minuti, ali Wolvesi su brzo poravnali na 1:1 preko Nevesa u 14. minuti.

Trijumf je Evertonu 13 minuta prije kraja osigurao Keane za konačnih 2:1.

Nešto ranije je prvu pobjedu u prvenstvu upisao i Sheffield United kao domaćin protiv Newcastlea 1:0.