Manchester United slavio u velikom derbiju: Sancho i Rashford produbili krizu Liverpoola

U derbiju 3. kola engleske Premier lige Manchester United je na Old Traffordu pobijedio Liverpool 2:1 i tako stigao do prvog slavlja ove sezone, dok su ‘Redsi’ upali u veliku krizu.

Menadžer Uniteda Erik Ten Hag odlučio je na klupi za pričuve ostaviti Harryja Maguirea i Cristiana Ronalda koji je u igru ušao tek pet minuta prije kraja, a njegov potez se pokazao kao pun pogodak.

Crveni vragovi‘ su od početka utakmice krenuli svom snagom i već u 11. minuti Elanga je pogodio okvir gola, ali samo pet minuta kasnije stigli su do prednosti.

Elanga je sjajno uposlio Sancha koji je majstorski predriblao Milnera i plasirao loptu pored nemoćnog Alissona.

Redsi‘ su do kraja prvog poluvremena bolja momčad na terenu, ali teško su stvarali prilike i na odmor se otišlo vodstvom Uniteda 1:0.

I nastavak je počeo boljom igrom gostiju, a United je svoju priliku čekao iz kontranapada i dočekao je vrlo brzo. U 53. minuti Rashford je izbjegao zaleđe i preciznim udarcem povisio na 2:0.

Samo minutu kasnije veliku priliku za smanjenje rezultata imao je Luis Diaz, ali je De Gea čudesno reagirao i zaustavio njegov pokušaj. Na drugoj strani i Alisson je sjajno zaustavio pokušaj Rashforda.

Međutim, u 81. minuti Salah je smanjio i vratio tračak nade Liverpoolu, ali do kraja susreta rezultat se ipak nije mijenjao i ostalo je 2:1.

Ovo je bila prva pobjeda Uniteda protiv velikog rivala nakon devet ligaških utakmica, a u sljedećem kolu gostuje kod Southamptona.

Liverpool, koji je u katastrofalnoj formi, šansu za prvu ovosezonsku pobjedu imat će na svom Anfieldu protiv Bournemoutha.