Manchester United srušio Wolvese na Old Traffordu i na najbolji način započeo novu sezonu u Premier ligi

Utakmicom između Manchester Uniteda i Wolverhamptona okončano je prvo kolo Premier lige, a domaći tim je slavio sa minimalnih 1:0.

Prvo je za United zaprijetio Marcus Rashford u 12. minutu, no Jose Sa odbranio je njegov udarac. Zatim gosti pokušavaju preko Sarabije i Cunhe, ali se rezultat nije mijenjao.

Igralo se poprilično ravnopravno i u drugom poluvremenu. Ipak, ‘Crveni đavoli’ stižu do prvog i jedinog pogotka na utakmici tek u 77. minutu igre.

Tada je Aaron Wan-Bissaa centrirao, da bi sve fantastično ispratio francuski defanzivac Raphael Varane. Bivši igrač Real Madrida zabio je sjajno glavom za konačnih 1:0.

Do kraja utakmice su popularni ‘Vukovi’ tražili izjednačenje, ali nijednu šansu nisu uspjeli pretvoriti u pogodak i Ten Hagovi izabranici ostavili su sva tri boda u Manchesteru.

United se tako priljučio Newcastleu, Brightonu, Manchester Cityju, Arsenalu, Fulhamu i Crystal Palaceu među ekipama koje su ostvarile trijumf u prvom kolu.