Manchester United u drugom poluvremenu ‘na mišiće’ savladao Leeds i zauzeo drugo mjesto na tabeli

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su u sklopu 23. kola engleskog Premiershipa momčad Leeds Uniteda rezultatom 2:0.

Erik ten Hag je na teren poslao relativno izmijenjenu momčad, pogotovo u zadnjoj liniji, što se osjetilo tokom cijelog susreta.

No, Leeds to nije uspio iskoristiti u nekoliko navrata, što su Rashford i Garnacho surovo kaznili u razmaku od 80. do 85. minute.

Prvo je sjajni Englez sjajno pogodio glavom nakon asistencije Shawa, da bi konačan rezultat postavio mladi krilni napadač u finišu susreta.

Manchester United nakon ovog neugodnog okršaja zauzima drugu poziciju Premiershipa. Vrijedi napomenuti da Manchester City ima dvije utakmice manje i bod manje na trećoj poziciji.

Leeds je još uvijek u opasnoj zoni sa 17. pozicijom i samo 19 osvojenih bodova nakon 22 odigrane utakmice.