Manchester United u utakmici sezone potpuno deklasirao Leeds na Old Traffordu

Nogometaši Manchester Uniteda potpuno su deklasirali Leeds u 14. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 6:2.

U susretu na Old Traffordu obje ekipe su igrale veoma otvoreno te su kombinovano uputile 44 udarca prema golmanima.

Prva dva su odmah završila u mreži gostiju, a Scott McTominay je u 2. i 3. minuti bio dvostruki strijelac. U 20. minuti Bruno Fernandes je pogodio za 30, a na 4:0 je povisio Victor Lindelof.

Liam Cooper je u 2. minuti pogodio za 4:1, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Revija pogodaka nastavila se u 66. minuti kada je Daniel James povisio na 5:1, a četiri minute kasnije Fernandes je realizovao penal za 6:1. Konačnih 6:2 postavio je Stuart Dallas u 73. minuti susreta.

Manchester United je nakon ove utakmice na trećoj poziciji sa 26 bodova i utakmicom manje. Leeds je 14. sa 17 osovjenih bodova iz utakmica.