Manchester Uniteda napravio gorman korak ka Ligi prvaka, City očekivano preuzeo vrh Premiershipa pobjedom nad Fulhamom

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su momčad Aston Ville rezultatom 1:0 na Old Traffordu u sklopu 34. kola engleskog Premiershipa.

Izabranici Erika ten Haga tako su napravili ogroman korak ka plasmanu u Ligu prvaka naredne sezone i sada ih samo lošija serija rezultata može odaljiti od takvog raspleta.

U taktičkoj borbi na Teatru snova, pogodak odluke postigao je Bruno Fernandes u 39. minuti, što je bio njegov 100. pogodak u crvenom dresu.

Manchester United je na četvrtoj poziciji sa 63 boda, ali i utakmicom manje u odnosu na Newcastle koji ima 65 bodova kao trećeplasirana momčad Premiershipa.

Aston Villa je šesta sa 54 boda, a momčad Unai Emereyja je već odigrala dvije utakmice više od današnjeg rivala.

Manchester City je porazio Fulham u Londonu rezultatom 2:1 i tako očekivano preuzeo vrh Premiershipa sa bodom više i utakmicom manje od Arsenala.

Mrežu Fulhama pogađali su napadači Erling Haaland u 3., odnosno Julian Alvarez u 36. minuti, dok je za Fulham pogodio Vinicius u 15.

Fulham je nakon ove utakmice na odličnoj 10. poziciji sa 45 bodova iz 33 odigrane utakmice.

U ostalim utakmicama, Borunemouth je savladao Leeds u borbi za opstanak sa 4:1, dok je Newcastle bio bolji od Southamtpona rezultatom 3:1.