Manchester Uniteda odavno nije dorastao Cityju, Haaland i društvo priredili novo poniženje komšijama na Old Traffordu

Nogometaši Manchester Cityja porazili su u derbiju 10. kola engleskog Premiershipa momčad Manchester Uniteda rezuultatom 3:0 na Old Traffordu.

I ovaj duel je pokazao da momčad Erika ten Haga u najmanju ruku nije dorasla rivalima iz plavog dijela grada i da je razlika u kvaliteti evidentna.

Goste je u vodstvo doveo Erling Haaland golom sa bijele tačke u 26. minuti nakon što je u kaznenom prostoru neoprezan pri kontaktu sa Rodrijem bio Hojlund.

I drugom dijelu viđena je ista slika, a City je terensku inicijativu iskoristio da udvostruči prednost nakon prepoznatljive akcije. Bernardo Silva je upisao asistenciju, a Haaland pogodak. Igrala se 49. minuta susreta.

Konačan rezultat i novo poniženje ‘Crvenih đavola’ je režirao Foden, a norveška gol mašinerija je ovaj put bila u ulozi asistenta.

Manchester City je nakon ove utakmice treća momčad na tabeli Premiershipa sa 24 boda, dok je United osmi sa 15 bodova.

U utakmicama odigranim ranije danas, Liverpool je sa 3:0 savladao Nottingham Forrest, dok je Aston Villa bila bolja od Lutona 3:1.

West Ham je poražen na domaćem terenu od Evertona sa minimalnih 1:0, a Brighton i Fulham su podijelili bodove remijem 1:1 na Amex stadionu.