Marin Čilić se bez problema plasirao u treće kolo US Opena, hrvatski teniser ‘pomeo’ Španca

Hrvatski teniser Marin Čilić rutinski je slavio u drugom kolu US Opena nad Albertom Ramosom Vinolasom, a rezultat je bio 6:3, 7:6 i 6:3.

U prvom setu Marin je prikazao odličnu igru, s pet asova i bez ijedne dvostruke pogreške. Miran je bio na svom servisu, dok je na protivničkom strpljivo čekao priliku za break. Dvije takve stigle su u četvrtom gemu, drugu od njih Čilić je iskoristio i poveo sa 3:1 što je i sačuvao do kraja seta.

Druga dionica meča bila je dosta izjednačena, te ne treba čuditi da je trajala čak 82 minute, odnosno duže nego preostala dva seta zajedno. Bilo je tu dosta dugih gemova, Hrvat je u dva navrata na servisu bio po 10-ak minuta. Isto tako su oba tenisera po dvaput gubila svoj servis. Španac je na Marinovom servisu imao i jednu set-loptu, ali je nije iskoristio.

Odluka je tako pala u tie-breaku, a presudni poen bio je pri rezultatu od 4:3 za Čilića, kada je došao do mini-breaka i šanse za 2:0 u setovima. Tu prednost više nije ispuštao, odmah je iskoristio i prvu set-loptu, te došao nadomak pobjede.

Nju je osigurao već u trećem setu, tačnije u šestom gemu, tada je imao povezane tri break-lopte, a iskoristio je onu posljednju. Opet je proradio sjajan servis hrvatskog tenisera, da bi na kraju skupio 16 asova i stigao do nove pobjede.

U narednom kolu US Opena Marin Čilić će odmjeriti snage sa Danielom Evansom iz Velike Britanije.