Maroko senzacionalno savladao i Portugal i osigurao historijsko polufinale Svjetskog prvenstva u Kataru

Nogometna reprezentacija Maroka treći je učesnik polufinala Svjetskog prvenstva u Kataru pobjedom nad Portugalom rezulatom 1:0.

Izuzetno nezgodna momčad Maroka nastavlja sanjati svoj san na Mundijalu, a novom partijom za nogometne udžbenike su nadigrali još jednog favorita za osvajanje takmičenja.

Portugal je bolje otvorio duel, ali je Maroko pokazao da neće posustati ni pred jačim rivalom, te je sa nekoliko prilika nagovijestio sjajnu predstavu.

Nakon niza prilika na obje strane, Maroko dolazi do, ispostavit će se, historijskog gola.

Igrao se 42. minut kada je En Nesyri impresivno skače i glavom pogađa mrežu Diega Coste kojem ovaj gol ide na dušu zbog lošije procjene leta lopte.

U nastavku, odnosno drugom poluvremenu je Fernando Snatos bacio sve karte u naapad, ali je Bono još jednom fenomenalnom partijom svoj tim održao u životu.

Golman Seville je odbranio nekoliko izuzetnih udaraca Portugalaca, od kojih je jedan i Ronaldov pratkično u samom finišu utakmice.

Maroko je ovim trijumfom ispisao svoju, ali i historiju afričkog nogometa. Bit će prva selekcija u polufinalu Svjetskog prvenstva, a tu će igrati sa boljim iz večerašnjeg duela Engleska – Francuska.