MASTERS U LONDONU: Thiem razbio Nadala i došao na korak do polufinala

Najbolji austrijski teniser i trenutno treći na ATP rang listi – Domonic Thiem, slavio je protiv Rafaela Nadala u meču 2. kola Završnog Masters turnira u Londonu rezultatom 2:0 u setovima (7:6, 7,6).

Za razliku od regularnih gemova, u tie-breaku su oba tenisera osvajala poene na protivnikov servis, a na kraju je do vodstva u setovima stigao Thiem rezultatom 7:9.

Nadal je imao dvije prilike da dođe do osvajanja prvog seta, jednu pri vodstvo od 6:5 i drugu pri vodstvo od 7:6, ali nije uspio slomiti Austrijanca.

U drugom setu nešto bolje je krenuo Nadal, u sedmom gemu napravio je prvi break i stigao u vodstvo od 4:3, a kada se činilo da će napraviti razliku i doći do poravnanja u setovima na 1:1, Thiem je odmah uzvratio break i na kraju je pobjednik odlučen u novom tie-breaku.

Nadal u drugom tie-breaku nije imao šansi kao u prvom, a na kraju je Thiem slavio rezultatom 7:4, odnosno 2:0 u setovima, što mu je druga pobjeda na Završnom Masters turniru u Londonu.